Jak na správné umývání vlasů doma

Možná se vám může zdát, že to přeci není žádná věda. A ono to věda opravdu není. Ale i tak se dá nadělat spousta chyb, které jsou úplně zbytečné. Tak jdeme na to!

Bez pročesání nezačínejte

Ještě, než otočíte kohoutkem, sáhněte po kartáči. Vlasy jemně a pečlivě pročesejte. Štětiny kartáče z vlasů dostanou první nečistoty, učesané vlasy se zároveň tolik nezacuchávají při samotném mytí.

Voda, voda, voda

Vlasy pořádně opláchněte vodou. Ta by vždy měla být příjemná pro pokožku, takže mluvíme o tělesné teplotě. Pokud by voda byla moc horká nebo studená, zbytečně dráždí pokožku hlavy. Vodou smýváte první nečistoty a zároveň dostatečně namočený vlas způsobí, že bude šampon v následujícím kroku báječně pěnit. Podle délky a hustoty vlasů si dejte klidně minutu i dvě.

Připravit se, pozor, šampon, teď!

Je to konečně tady. Sáhněte po šamponu. Stačí ho trošku, zhruba množství o velikosti lískového oříšku. Šampon hezky rozetřete mezi dlaněmi a poté rovnoměrně aplikujte k pokožce hlavy. Začněte navrchu hlavy a postupujte hezky kolem uší, dozadu, až k temeni. Celý proces šamponování by měl trvat okolo jedné až dvou minut – záleží na hustotě a délce vašich vlasů.

Důkladné vymytí šamponu

Oplachujeme! A oplachujte opravdu pečlivě, dokud z vlasů nezmizí všechen šampon. Vlasy nadlehčujte a nadzdvihujte, aby byl šampon důkladně vypláchnutý, klidně se vraťte několikrát na stejné místo. Poté z vlasů jemně vymačkejte vodu. Když chcete být obzvláště pečliví (a my to doporučujeme), sáhněte po ručníku, přes který vlasy lehce promačkejte.

Nenahraditelný kondicionér

Bez něj to prostě nejde! Nikdy. Opravdu. Šampon totiž vaše vlasy otevře, aby mohly všechny nečistoty odejít, a právě až kondicionér pak kutikulu bezpečně uzavře. Aplikujte ho od střední délky vlasů až ke konečkům. Jemně krém roztírejte směrem dolů a nechte působit půl minuty. Tak málo stačí!

Šampon a kondicionér jsou něco jako spřízněné duše – vaše vlasy nikdy nebudou kompletně opečované, když jej vynecháte. Pokud chcete vlasům dopřát extra péči, nahraďte jednou za čas kondicionér maskou na vlasy.

Barbora

A jste ve finále

Poslední opláchnutí. Dejte si naposledy záležet. Jakmile jste hotoví, z vlasů jemně vymačkejte přebytečnou vodu a zlehka je vysušte ručníkem. Nikdy nedrhněte! Vysušené vlasy citlivě pročešte a poté vyfoukejte do sucha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *