Když sluníčko svítí… Co s vlasy?

Energie_288

Snad i letos nás čeká opalování, koupání a možná i cesty k oceánu – ale i během léta v Česku je na místě myslet na letní péči. Nejen naše pokožka totiž potřebuje chránit před sluníčkem – i vlasy si během teplých měsíců zaslouží kousek pozornosti navíc. Není to jen UV záření, velkou roli hraje také sůl, chlorovaná voda či vítr. Struktura vlasů může být snadno narušená, ty pak ztrácí hydrataci a kvalita proteinových struktur jde dolů. 

Co se s vlasy během letních měsíců děje? 

Sluneční záření rozkládá vlasové pigmenty (melanin), a právě proto během letních měsíců přírodní vlasy lehce světlají, barvené se rychleji šisují. UV záření narušuje také proteinové struktury, to vede k oslabení vlasové kutikuly. 

Chlór z vlasů odstraňuje lipidy, vlasy ztrácí lesk a pružnost, a to zas vede k vyšší náchylnosti k mechanickému narušení a k roztřepeným konečkům. Vlasy jsou matné, suché a hrubé na dotyk. 

Slaná voda vlasy vysouší. Všichni známe ten pocit na kůži – to stejné se děje i s vlasy. Její osmotické vlastnosti vytahují z vlasů hydratační složky, takže se vlas stává porézní a suchý. Obtížné rozčesávání a zacuchávání je tady.

4 pravidla péče o vlasy během léta 

  1. Nevystavujte je zbytečně přímému slunečnímu záření. Klobouk, šátek, volný cop. Na tuto ochranu nemyslete pouze u moře. Patří také do rozpáleného města nebo na hory.
  1. Nenechávejte ve vašich vlasech působit chlór či sůl déle, než je nutné. Sprcha po koupání je nejlepší záchrana. Nezapomínejte si na lehátko přibalit také UV ochranu pro vlasy.
  1. Zbytečně vlasy nenamáhejte – žehlení a kulmování doporučujeme nechat na méně náročné období. V žádném případě nepodceňujte termální ochranu při foukání. Dejte si pozor na jemné rozčesávání (začněte hezky u konečků a postupujte nahoru), nestahujte vlasy do nešetrných a pevných drdolů či culíků, gumičku sundávejte vždy jemně a s láskou.
  1. Kvalitní letní kosmetika, která vlasy vyčistí od nánosů soli, chlóru i opalovacích krémů a olejů. Důležité je myslet také na následnou kvalitní výživu a regeneraci – pečující kondicionér je absolutní základ. Báječnou službu dělají také spreje a krémy na ochranu vlasů před UV zářením – patří do vlasů se stejnou pravidelností jako ochranné krémy na kůži. Před sluněním, během pobytu na sluníčku i po koupání.
Letní péče Solar od System Professional.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *